„Járd ki lábam, járd ki most" – Országos versenyen a Szent Imre néptáncosai

„Járd ki lábam, járd ki most" – Országos versenyen a Szent Imre néptáncosai

XXII. Vécsey–Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Verseny zajlott február 28-án, pénteken a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézményében. A Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda tanulói, a Topogó és a Kis Topogó táncegyüttesek tagjai ismét részt vettek e rangos megmérettetésen.

A Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola néptánc tanszakos diákjai ismét megmutatták magukat, tudásuk legjavát adva: a Topogós lányok sárközi karikázót, a párok sárközi csárdást táncoltak (Bartha Andrea, Gyurikovits Lilla, Járai Kisanna, Teski Erika, Takács Annabell, Kövér Lili, István Tamás, Barátfalvi László, Schmied Péter).

A Kis Topogós párok a „Hajari, kukori" koreográfiával léptek föl (Linzenbold Dia, Gencsi Jázmin, Hubai Blanka, Gyurikovits Léna, Kádár Máté, Szigili Dávid), a „nagy" Topogós lányok 1-es korcsoportja Bökönyi játszót adott elő (Szigili Kitti, Csatlós Virág, Szűcs Anna, Kocsmár Anna, Pósz Boglárka, Jakab Kata).

A rengeteg próba, a magas színvonalú munka és fáradozás meghozta gyümölcsét, mert szentimrés néptáncosok csodás ruháikban ügyesen helytálltak, szépen szerepeltek!

Szívből gratulálunk az elért sikerekhez! Köszönjük a felkészítést az elhivatott táncpedagógusoknak: Ugyan Attilának és Fehértói Anettnek.

 

Hubai Levente

Fotók forrása: Topogó táncegyüttes facebook csoport

Kapcsolódó galéria

Országos versenyen a Szent Imre néptáncosai