Izgalmas verseny, megyei pilótákkal - nagy csaták a Székesfehérvár rallyn

Izgalmas verseny, megyei pilótákkal - nagy csaták a Székesfehérvár rallyn

Izgalmas versenyeket és fordulatokat hozott a Székesfehérvár Rally. A nyíregyházi versenyzők közül az I. osztályban Trencsényi József 7. lett, míg a Rally 2-ben Trencsényi Vince az abszolút 3. helyen ért célba, megelőzve a másik szabolcsi pilótát, Lendvai Istvánt. 

- A pályabejárást nem tudtuk időben elkezdeni mivel én is és navigátorom is egyéb elfoglaltságok miatt nem tudtunk elindulni pénteken. A pályát 60km/h-val lehetett bejárni és maximum 3-szor. De úgy voltunk vele hogy megoldjuk mint eddig mindent. Másnap már az első gyorsaságin láttuk hogy amitől féltünk, az be is következett. Az eddigi legrosszabb itinert diktáltam fel a pályabejárás során. Utána már csak egy célunk volt, hogy nyomjuk ahogy csak tudjuk és szerezzük a pontokat a bajnokságba. A verseny közben volt egy kuplung problémánk is a 2. gyorsaságin, de a fiúk a szervízben orvosolták a problémát. A szervízelés után akartunk gyorsulni, ami nagyjából sikerült is. Jobb időket mentünk mint az előző körben, de még akkor sem voltunk elégedettek az eredménnyel. Rendkívül szoros csata alakult ki, a verseny végére tizedek döntötték el a végeredményt. Az utolsó gyorsaságin feltettünk mindent egy lapra, és feljöttünk az abszolút 4. és kategória 2.helyre. Ez a bajnokság szempontjából nem rossz, mert értékes pontokat szereztünk. Szóval az egyik szemünk sír a másik nevet. Szerettünk volna jobb eredményt elérni, de ez most így sikerült. A következő versenyünk a Veszprém Rally lesz július első hetében - mondta Lendvai István.