Izgalmas versennyel búcsúzott a Speedway Ring

Utolsó versenyét rendezte a Nagyhalász Speedway Ring. A szurkolók még mindig kételkedve fogadták a bejelentést, és sokan abban bíztak, rendeződik a szakág és a pálya tulajdonosa közötti ellentét. Albók József viszont megerősítette, a páros EB elődöntő az utolsó salakmotorverseny a pályán.

Több ezren voltak a lelátókon, az ország távolabbi pontjairól is érkeztek nézők, és láthatták, hogy a Castagna-Covatti duóval felálló olasz csapat remekül motorozik. Négy futamban is megszerezték az első két helyet, és ezzel a maximális 5 pontot. Mögöttük viszont hatalmas csata alakult ki, a letteknek, szlovénoknak és ukránoknak is 16-16 pontjuk volt az utolsó kör előtt, a cseheknek pedig sokba került, hogy a Kvéch az egyik futamban balesetet okozott, ezért ott kizárták.

Végül az ukránok utolsó futamában az osztrák Gappmaier meglepte őket, így az egyaránt 21-21 ponttal záról Lettország és Szlovénia jutott még tovább Olaszország mellett. A második helyről különfutam döntött a szlovénok javára.