Izgalmas meccs után szegedi győzelem a Szpari ellen

Szegeden lépett pályára a Szpari ezen a hétvégén. A mieinknél Paku Roland eltiltás miatt nem játszhatott, Gresó Mátyás viszont visszatért sérülése után.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Nyíregyháza Spartacus 3-2 (1-0)

Szent Gellért Fórum 400 néző

Jv: Antal Péter (Albert István, Belicza Bence Péter)

Szeged: Molnár F. - Ódor, Pejovic, Temesvári, Dobos (Gréczi 60.), Farkas (Haruna 87.), Horváth (Lestyán 87.), Kővári, Simon, Kovács, Kóródi (Gajdos 60.)

vezetőedző: Dragan Vukmir

Nyíregyháza: Hegedűs - Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes, Márkus, Sztankó (Csörgő 64.), Vass (Sigér 64.), Zamostny (Hamed 83.), Gresó (Pócsik 83.), Novák( Banyoi 83.)

vezetőedző: Feczkó Tamás

A kezdőrúgást Bánhidi Bence válogatott kézilabdás végezte el.

1. perc A Szeged kezdte a mérkőzést.

5. perc Előbb egy ígéretes Szpari támadás indult a bal oldalon, majd a másik oldalon egy szabadrúgás után alakult ki lehetőség.

8. perc Vezet a Szeged. Nemes tette haza a labdát, melyet Hegedűs nem tudott elrúgni, és az érkező Kóródi a kapuba lőtt, 1-0.

11. perc Kovács lövése után a felső sarok mellett ment el a labda.

14. perc Sztankó kapott sárga lapot.

16. perc Temesvári könyökölte le Novákot, ez is sárga.

23. perc A Szpari rúghatott szögletet, de tisztáztak a szegediek, sőt egy gyors kontra végén Papucsek mentett nagyot. A hazai sarokrúgás után Pejovic lőtt fölé.

30. perc Márkus lőtt fölé 30 méterről.

33. perc Novák fejelt össze egy védővel, vérzett az orra, ápolni kellett, de folytathatja.

34. perc Kóródi lőtt 20 méterről, Hegedűs bravúrral kitolta a labdát. A szöglet után Horváth veszélyeztetett, de blokkoltak a mieink.

38. perc Gresó csúsztatását fogta a hazaiak kapusa.

42. perc Zamostny 20 méteres szabadrúgása után a sorfalról pattant le a labda.

Vége az első félidőnek, a hazaiak vezetnek. A játékrész második felében már voltak lehetőségei a Szparinak, de stabilan zárt a szegedi védelem.

47. perc Megduplázta előnyét a hazai csapat, egy szöglet után egy nyíregyházi védőről pattant a kapuba labda,, 2-0.

53. perc GÓÓÓL!!! Gyorsan jött a válasz, Zamostny passza után Vass Patrik adta be a labdát, Gresó Mátyás pedig a kapuba lőtt, 2-1.

55. perc GÓÓÓÓL!!! Egyenlített a Szpari!  Zamostny Balázs ballal az alsó sarokba lőtt,  2-2.

58. perc Horváth lőtt az ötös sarkáról, kapufa.

63. perc Újabb hazai szöglet, újabb gól. Pejovic kotorta be a labdát az ötösről, 3-2.

67. perc Gréczi állította meg szabálytalanul Csörgőt, sárga lap.

69. perc Csörgő kapott sárgát.

72. perc Márkus lőtt nagy erővel 22 méterről, Pejovicról pattant szögletre a labda. A sarokrúgás után Papucsek fejelt mellé.

73. perc Emberhátrány. Csörgő ütközött egy hazai játékossal, mindketten a labdáért mentek. A Szpari játékosa megkapta második sárga lapját, így kiállították.

81. perc Papucsek mentett nagyot egy hazai támadás végén.

83. perc Márkus lőtt mellé távolról.

84. perc Pócsik szerzett labdát, de egyedül volt és szerelték.

90. perc Márkus kapott sárgát. Három perc a hosszabbítás.

91. perc Papucsek is sárga lapot kapott.

Vége a mérkőzésnek, a Szeged megnyerte a találkozót.