Ismerje meg a vezérlő fejedelmet a könyvtárban

A fejedelem élete nyomában Szeifried Zoltán festőművész kiállítása nyílik meg július 1-én 16.00-től a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Kamaretermében. A kiállítást maga az alkotó nyitja meg.  

Szeifried Zoltán festőművész, grafikus, a Magyar Kultúra Lovagja 

KISVÁRDÁN született 1959–ben. Általános és középfokú tanulmányaimat helyben végeztem.  Gyermekkorától ösztönösen érdeklődtött a rajz, festészet kifejező eszközei és módjai iránt.  Dolgozott festőként a Hollóházi Porcelángyárban, 1979–ban, ahol grafikus lett a Cipőbolt Vállalatnál, majd a Gobelin Háziipari Szövetkezetnél, külföldi megrendelésekre festettem. Több szállodában dolgoztam, különböző munkakörökben. Járt a Képzőművészeti Főiskolára, az I. kerületi „Ferenczy Károly” Képző és Iparművész Körbe. 1990-ben tértem vissza Kisvárdára. 1993 óta a figyelme az egyházi festészet felé is fordult, érdekli az a pszichológiai mélység egy-egy személyiség megformálásánál, amely az adott egyéniségből ered. A Biblia nagy alakjai, pápák, szentek élete is megjelennek munkáimban. EGYÉNI KIÁLLÍTÁSÁRA első ízben Kisvárdán 1996–ban került sor. Napjainkig (kb.180 db) önálló tárlata volt már  KÖZINTÉZMÉNYEKBEN LÉVŐ MUNKÁI 1995-től szülővárosában, majd minden közintézményben megtalálhatóak, az óvodától, templomig, az öregek otthonától a kulturális intézményeken át az általános és középiskolákon keresztül a polgármesteri hivatalig, a városi kórháztól a plébániáig, a szülészet, a városi könyvtár, a postahivatal, a Rétközi Múzeum, a tűzoltóság, nagytemető kápolnája, ezek mind állomáshelyei egy – egy munkájának.  Szabolcs Szatmár Bereg megyében, szerte az országban, és külföldön megtalálhatóak az alkotásai, fal-és olajfestményeim középületekben, város, és megyeházák hivatalai tulajdonában, templomokban, kastélyokban, múzeumokban, magángyűjteményekben egyaránt.  2002-től a Parlamentben is megtalálható egy alkotása. 2003-ban Rómában, a Vatikáni Múzeumba került egy festménye, 2006-ban a római Kamilliánus Rendházba több munkám, majd egyházi grafikai sorozataim, pápai tulajdonokba. Továbbá Európa több Kegyhelyein, mint Lourdes, (Franciaország) Santiago de Compostella, (Spanyolország) Róma, (Olaszország) Fatima. (Portugália) Számos, az országban élt és élő, közismert személyiség tulajdonában vannak rajzai, festményei. Több, mint ötven grafikai és egy tucat festmény-sorozatot készített.

ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁSAI:

 • 2001- 2008-ig Kisvárdán, az Új Plébánián, 
 • 2004-2006 között, és 2008-tól ismét Nyíregyházán a Főplébánia – Segédpüspökségen. 
 • Szombathely – Püspöki Kollégium. 
 • Szentgotthárd- Szent Imre Állt. Iskola. 
 • 2011.Nyírbátor- Minorita Templom és Kolostor. 
 • 2011. Devecser-Esterházy Kastély. 
 • Felsőzsolca-Bárczay Kastély. 
 • Keszthely. Karmelita Bazilika. 
 • Budapest. Béres – ZRT Székház. 
 • Kőszeg. „Brenner János” Emlékház. 
 • Kecskemét – „Karol Woityla” Barátság Központ. 
 • Wadowice – Lengyelország. 
 • Magyar Kultúra Lovagrendje. 
 • Aranyosapáti, „Böszörményi László „Faluház, stb.
 • TAGJA a Szabolcs – Szatmár – Bereg megyei és az Országos Szabad – Képző és Iparművészek Egyesületének, a Tisza könyök Művészeti és Kulturális Egyesületnek. Alapító tagja az Első Kisvárdai Képzőművészeti Műhelynek, és a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesületnek. 

ELISMERÉSEK 

Eddigi pályafutása során, Budapesten és Szabolcs- Szatmár – Bereg megyében nyert alkotói díjakat, megyei pályázatot. 

 • Lourdes (Franciaország) – II. János Pál pápa Emlékérem. 
 • a XIX. Országos Képző és Iparművészeti Tárlat – Olaf Palme ház. (Katalógus) 
 • Kassa. Szent Erzsébet (Kerámia) díj. 
 • T. I.T. Emlékplakett, érem. 2010. Dr. Béres József Bronz plakett-érem. 
 • 2018.TIT. Aranyjelvény. 
 • Magyar Kultúra Lovagja. 
 • Virágh Ferenc díj