Ingyenes koncert a nyíregyházi country-guruktól! - Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!

Ingyenes koncert a nyíregyházi country-guruktól! - Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!
Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!
Ingyenes koncert a nyíregyházi country-guruktól! - Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!
Ingyenes koncert a nyíregyházi country-guruktól! - Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!
Ingyenes koncert a nyíregyházi country-guruktól! - Hamarosan színpadon a Long Dusty Road!

„Találkozzunk 2 percre!” című rovatunkban érdekes, ismert és elismert embereket, formációkat mutatunk be, valamennyien nyíregyházi kötődésűek!”

Mindenki vegye elő a naptárját és vésse bele: május 10-én este ingyenes koncertet ad a Long Dusty Road és a Texas Tourist! A két helyi zenekar nem ismeretlen a nyíregyházi közönségnek, hiszen a közelmúltban többször láthatták-hallhatták őket az érdeklődők a megyeszékhely különböző színpadain. A Long Dusty Road legutóbb a Helló Nyíregyháza! keretében zenélt a Kossuth téren. A formációról Jónás Tibor zenekarvezető mesélt:

Amerikai country-rockot játszunk! A vidéki muzsika a szívünk csücske, ezért is választottuk ezt a stílust. Zenekarunk tagjai több generációt képviselnek, vannak örökifjak és ténylegesen ifjak is, hiszen a formációnk egyik húrokat pengetője még csak 12 éves.

A country zene szeretete hozta össze a csapatot. Szívet melengető dallamok, könnyed hangzásvilág, gondtalansággal kecsegtető muzsika, western filmeket idéző, country életérzés. Ezt kapja a hallgatóság – véli Jónás Tibi, aki a koncerteken négy hangszeren: akusztikus gitáron, mandolinon, dobrógitáron és bendzsón is penget, ami nem véletlen, hiszen a bluegrass zene, mint a country akusztikus változata, ugyanolyan közel áll hozzá.

Fel- és átdolgozásokat játszunk. A május 10-ei koncertünkön is elhangzik majd többek között a My Country Soul és a Ready To Go is! Társaságunkhoz szinte hozzá tartozik a nyíregyházi Eastern Eagles Line Dance csapata. A táncosok valamennyi koncertünkön fokozzák a hangulatot és az arra nyitottakat megtanítják az amerikai line dance, azaz a vonaltánc alapjaira. Amerikai vidéki életérzéssel ajándékozzuk meg a közönségünket, várunk mindenkit koncertjeinkre!

A Long Dusty Road a friss demo-s Texas Tourist-tal koncertezik majd jövő pénteken egy belvárosi szórakozóhelyen. Így a country mellett többek között blues, egy kis funky és rock 'n' roll is lesz! Nyitás este 8-kor, a belépés díjtalan.

Szerző: Rutkai