Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város

Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város
Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város
Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város
Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város
Igazi fesztiválhangulat van Nyíregyházán – VIDOROG az egész város

Már egy hete VIDOROG Nyíregyháza. 60 helyszínen több mint kétszáz izgalmas program várja az érdeklődőket egészen szombatig. A színházi versenyprogramok mellett vannak koncertek is, valamint ingyenes filmvetítések, utcazenészek, zsonglőrök, pantomimesek, mutatványosok, gólyalábasok és bábelőadások. Fotósaink lehetőségeikhez mérten elmennek az összes helyszínre, hogy megörökítsék a VIDOR legjobb pillanatait. Most ezekből válogattunk. (Továbbiak a nyiregyhaza.hu weboldalon találhatók.)

18. alkalommal nyitották meg

Nagykorú lett a VIDOR! A fesztivál már 18. alkalommal vette kezdetét múlt hét pénteken a belvárosban.

Dr. Kovács Ferenc polgármester a megnyitón kiemelte, nagy öröm, hogy 2 kiváló új helyszínnel bővült a VIDOR Fesztivál programja. Az egyik a Bencs Villa, amely régi pompájában tündököl, a másik pedig a Rózsakert Szabadtéri Színpad, amely Nyíregyháza belvárosának, kulturális negyedének egyik ékköve. A megnyitóünnepségen beszédet mondott még Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár, Bige László, a rendezvény egyik fő szponzora, a Bige Holding csoport elnök-tulajdonosa, Kirják Róbert, a színház igazgatója, valamint Benedek Miklós zsûrielnök is. A megnyitó elengedhetetlen zárásaként, ahogy felreppentek a színes, VIDOR feliratot formázó lufik a Kossuth téren, a színházban is elstartolt a versenyprogram.