Idősügyi Tanács – Ismerkedés a mesterséges intelligenciával
A mesterséges intelligencia használatával ismerkedhetnek meg egy új, ingyenes program keretében a Digitális Tudásközpontban a nyíregyházi szépkorúak. Ez is elhangzott az Idősügyi Tanács márciusi ülésén, amelyen bemutatták a Nyíregyházi Rendőrkapitányság új kiadványát. Ebben bűnmegelőzési tanácsokkal látják el a szépkorúakat is.
Akadtak ugyan hiányzók, de a tanács tagjainak többsége így is megjelent a testület márciusi ülésén a városháza Bencs termében. Nyíregyházán közel huszonhatezer szépkorú él, akikkel kiemelten foglalkozik az önkormányzat. Mint Jászai Menyhért alpolgármester elmondta, a programok szervezésekor figyelembe veszik az idősek kéréseit.
Aktívak a szépkorúak
Megvannak az évi nagy rendezvények, programok, amelyek a szépkorúakat célozzák. Emellett rendszeresen szervezünk olyan programokat is, amelyeket ők kérnek. A mai ülés témája a mesterséges intelligencia, illetve örökzöld téma a bűnmegelőzés. A szépkorúak nagyon aktívak, elmondják, hogy milyen témákban szeretnének informálódni és erre mi reagálunk. Tehát rendkívül fontos ez a korcsoport számunkra” – emelte ki az alpolgármester.
Az alpolgármester szavait megerősítette a tanács titkára is. Véleménye szerint Nyíregyháza számos programot kínál a szépkorúak számára, amelyeken nagyon sokan vesznek részt. Az pedig az idősek nyitottságát jelzi, hogy meg akarnak ismerkedni a legújabb technikai vívmányok működésével is.
Gazdag a programkínálat
A szépkorúak Nyíregyházán tényleg nagyon aktívak. Látjuk a sportesemények kapcsán, a Mozdulj Nyíregyháza! kapcsán, hogy nagyszerűen élnek a lehetőségekkel, amit ez a város kínál. És érdeklődőek is. A mai program egyik témája a mesterséges intelligencia. Mit kell ezzel kezdeni? A szépkorúak korosztálya ezt nem tanulta az iskolában, hanem csak elért és be is szippantott bennünket. Vannak nekünk is programjaink, a „Meséld el nekem!”, az Alkotó Idősek, és a szépkorúak mindig nagyszerűen reagálnak a hívásokra” – mondta el Telepóczkyné Farkas Márta.
A Digitális Tudásközpont három éve szervez a szépkorúak számára a számítógép és az internet használatába bevezető ingyenes programokat, amelyek népszerűek az érintettek körében.
Ismerkedés az internethasználattal
Idén is folytatjuk ezt a hagyományt, két foglalkozásra lehet jelentkezni. Az egyik egy három foglalkozásból álló sorozat, ami egyébként a legnépszerűbb eleme a szépkorúak számára szóló kínálatnak. Itt tulajdonképpen teljesen a nulláról indulva a kezdőkkel ismertetjük meg a számítógép és az internet használatát. Ezt idén kiegészítjük a mesterséges intelligencia megismertetésével és használatával is. A másik foglalkozásunk pedig olyan szépkorúaknak szól, akik aktívan használják a számítógépet, viszont szeretnének mélyebben megismerkedni a mesterséges intelligencia használatával. Mire jó, miben tudja segíteni az életüket. Egy másfél órás foglalkozás pedig ezeknek a szépkorúaknak szól” – ismertette a programokat Béres Edina központvezető.
A programra a Digitális Tudásközpontnál lehet jelentkezni a 42/512-974-es telefonszámon. Az ülésen bemutatták a Nyíregyházi Rendőrkapitányság „Közös értékünk: A biztonság” című kiadványát, amely az idősekre leselkedő veszélyekre is felhívja a figyelmet.


