Idősek világnapja - Nyíregyháza így becsüli meg a szépkorúakat
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata az idei esztendőben is megrendezi az Idősek Világnapjához kapcsolódó ünnepségét október 1-jén, szerdán a Sóstói Múzeumfaluban. A szépkorúakat egész nap gazdag kulturális és szórakoztató programok várják: koncertek, hagyományőrző bemutatók, táncelőadások és különleges kísérőprogramok színesítik a rendezvényt.
Az önkormányzat szendviccsel is kedveskedik a résztvevőknek, a belépéshez szükséges a személyi igazolvány és a lakcímkártya felmutatása, hiszen a program kizárólag a nyíregyházi időseknek szól.
A szépkorúakat a faluközpontban álló színpadon 10:00 órakor Jászai Menyhért, Nyíregyháza MJV alpolgármestere köszönti.
Időpont: 2025. október 1.
Helyszín: Sóstói Múzeumfalu
Részletes programok:
-
9:00 Kapunyitás10:00 Ünnepi megnyitó
-
10:30 Időtlen dallamok: Csernák Mónika és Csernák Tibor előadása
-
11:30 Fehér lepel, fekete kendő: Az elmúlásról a hagyomány tükrében / Baloghné Szűcs Zsuzsanna előadása
-
12:30 Szépkorúak örömtánca Riával
-
13:00 Guba Néptáncegyüttes műsora14:00 A Vásárhelyi László Református AMI népzene tanszakos növendékeinek koncertje
-
14:30 A Vásárhelyi László Református AMI Ispiláng Kamara Néptánccsoportjának bemutatója
-
12:00 órától Szendvicsek átadása a barabási iskolaudvaron
-
13:00 - 15:00 Lakossági egészségügyi szűrés a Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Szervezetének jóvoltából – Deszka magtár
Interaktív kiállítások:
„Ha igézet fogja…” – jármi kisnemesi kúria
Gyógyszertár – kismesterségek műhelysora
„Delin kendőt kötöttem a fejemre…” – újlétai magtár
Kiegészítő programok:
Szövésbemutató (besztereci porta)
Gyógyteakóstoló (temetőcsősz portája)



