Idén három évfordulóra is emlékeznek

Idén három évfordulóra is emlékeznek

A 190 évvel ezelőtt született iskolanévadó tiszteletére kiállítást rendeztek az intézmény aulájában. Jókai élete és munkássága volt a témája a Csodát virágzik a jelen című, Kárpát-medencei Református Iskolák Versenyének, ami az elmúlt hét végének volt kétnapos nagyszabású programja.
90 évvel ezelőtt, 1925. március 6-án, Jókai születésének 100. évfordulója alkalmából a város díszközgyűlése az író emlékére, az általa fenntartott polgári fiúiskolát Községi Jókai Mór Polgári Fiúiskolának nevezte el.

További képekért kattintson a fotóra!

Ezt az iskolát 1906-ban a református egyház alapította. 20 évvel ezelőtt, 1995-ben került vissza a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség fenntartásába. Erre az eseményre május 3-án, ünnepi istentiszteleten emlékezik az iskola és a gyülekezet apraja, nagyja.
Későbbi tervek között – a jubileumok tiszteletére – emléktábla állítása is szerepel.