Horvátországban képviseli városunkat, megyénket és a magyar folklórt a NYÍRSÉG Táncegyüttes

– 3 évet és 2 napot vártunk a legutóbbi spanyolországi utazásunk óta, hogy újra autóbuszra üljünk, és elinduljunk Horvátország egyik legjelentősebb nemzetközi néptáncfesztiváljára, Karlovacba – tájékoztatta szerkesztőségünket Ugyan Attila.

– Jó volt újra amerikai, lengyel, kolumbiai, brazil, és a házigazda horvát együttesek társaságában énekelve, táncolva, muzsikálva felvonulni a város utcáin, jó volt megérkezni a nyitó ceremóniának helyet adó arénába, és jó volt újra több ezer ember előtt színpadra lépni. A táncos szakmai programok mellett turistáskodásra is maradt idő. Az új formaruhánkban meglátogattuk a karlovaci Aquatika édesvízi akváriumot, és Selce gyönyörű tengerpartján fürdéssel, napozással, pihenéssel készültünk a fesztivál további műsoraira. Hamarosan újra jelentkezünk – számoltak be élményeikről.