Hódmezővásárhelyen a Fókák - több érmet is szereztek a nyíregyházi szenior úszók

Hódmezővásárhelyen a Fókák - több érmet is szereztek a nyíregyházi szenior úszók

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a XVI. Hódmezővásárhelyi Szenior Nemzetközi Úszóversenyt, amelyen számos hazai és több határon túli egyesület is képviseltette magát. A korábban országos bajnokságként funkcionáló összecsapás helyszíne ezúttal is a Gyarmati Dezső sportuszoda 50 méteres medencéje volt.

A Nyíregyházi Fókák SE-nek a csapat két tagja, Cseh Imre és Hudáky Zoltán szállította az eredményeket és a sikereket, akik egyenként hat rajtot teljesítettek és összesen 1400 méteren mérettették meg magukat. Cseh Imre korcsoportjában két ezüst- (100 pillangó, 200 vegyes) és egy bronzéremre (400 vegyes) tett szert, míg Hudáky Zoltán egy bronzéremmel (100 mell) térhetett haza a versenyről. Emellett mindketten további értékes eredményeket és egyéni csúcsokat értek el a népes mezőnyben. 

A Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. és a Nyíregyházi Sportcentrum támogatásával edző Fókák következő erőpróbája december elején, Budapesten lesz, ott 25 méteres medencében és már nagyobb létszámmal csobbannak vízbe.