Példaértékű ítélet Nyíregyházán ahol nem tűrik a nőverést
A Nyírségben nincs bocsánat a nőverőknek.

A Nyírségben nincs bocsánat a nőverőknek. A Nyíregyházi Járásbíróság példaértékű módon egy feleségét elverő férfit 10 napra börtönbe zárta. Lehetne követni a példát, hogy a családon belüli erőszak ne legyen tragédia - írja az estiujsag.hu.

A Nyíregyházi Járásbíróság 2019. március 13-án gyorsított eljárásban 10 nap elzárásra ítélte M. Cs. vádlottat súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt.

A tényállás szerint a vádlott 2019. január 27-én szóváltásba keveredett a feleségével, melynek során pofon vágta és ököllel, nagy erővel arcon ütötte úgy, hogy a sértett foga letört. Ezután a sértett a földre esett, a vádlott pedig nagy erővel belerúgott. Mindezek ellenére a sértettnek sikerült elmenekülnie a közös lakásból. A bíróság megítélése szerint a vádlott szándéka súlyos sérülés okozására irányult, ami csak a véletlen következtében maradt el.

Az ítélet jogerős.

estiujsag.hu