Hétfőn kiderül, melyik lesz Magyarország tortája!

A Magyar Cukrász Ipartestület tizenhatodik alkalommal hirdette meg a „Magyarország Tortája” versenyt augusztus 20-i nemzeti ünnepünk, államalapító Szent István ünnepe, Magyarország szimbolikus születésnapja köszöntésére. Háromfordulós zsűrizési körben már ki is választották Magyarország Tortáját, valamint az Egy Csepp Figyelem Alapítvánnyal együttműködve a „Magyarország Cukormentes Tortája” verseny győztesét. A nyertes tortákat várhatóan hétfőn hozzák majd nyilvánosságra és augusztus 19-től lesznek árusíthatók.

 

Az idei döntős torták a következők:

- Huncut szilva herceg – Karikó Orsolya – Vanília & Gelarto,

Nagykőrös

- Évszakok – Szívós Zita – Major Cukrászda, Budapest

- Hegyaljai mámor – Halász Zsuzsa – Kishalász Cukrászda,

Szerencs

- Kék kötény kincse – Lakatos Pál – Levendula és Kert Cukrászda,

Szigetszentmiklós

- Karmelita – Gyuris László – A Cappella Cukrászda, Szeged