Helebrandt Máté a világbajnokságon – Kihirdették a magyar válogatott keretét

Helebrandt Máté a világbajnokságon – Kihirdették a magyar válogatott keretét

A Magyar Atlétikai Szövetség honlapján nyilvánosságra hozta a dohai világbajnokságra utazó magyar válogatott névsorát. A világon teljesen szokatlan időben – éjszaka – megrendezésre kerülő versenyen már biztos induló a Nyíregyházi Sportcentrum gyalogója Helebrandt Máté, aki helyi idő szerint szeptember 28-án áll a starthoz 50 kilométeren, ottani idő szerint 23.35 perckor. A jelenlegi keret 15 fős, de ez a létszám még nőhet. Az IAAF hétfőn zárja le a nevezéseket, ezután értesíti a szövetségeket arról, hgoy kik utazhatnak.

A jelenlegi vb-csapat:
férfiak:

Szűcs Valdó (110 m gát)
Halász Bence (kalapács)
Pars Krisztián (kalapács)
Helebrandt Máté (50 km gyaloglás)
Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

 

nők:

Kerekes Gréta (100 m gát)
Kozák Luca (100 m gát)
Farkas Petra (távol)
dr. Nguyen Anasztázia (távol)
Márton Anita (súlylökés)
Gyurátz Réka (kalapács)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Gyürkés Viktória (3000 m akadály)
Kácser Zita (3000 m akadály)
Madarász Viktória (20 km gyaloglás)