Hazai vereség - a Vác elvitte a pontokat Nyíregyházáról

Nyíregyháza Spartacus - Vác FC 1-2 (0-2)

Jv: Ducsai József (Dr. Varga, Ifj. Varga)

Nyíregyháza: Fadgyas - Nagy J.(Starosta 78.), Fodor, Pejovic (Dragóner 42.), Forró, Polényi, Végső, Kártik, Bakos (Ötvös 56.), Hornyák, Pekár

vezetőedző: Lengyel Roland

Vác: Halasi - Hegedűs, Földi, Kákonyi, Varga (Mátyás 85.), Csillag (Pintér 78.), Tóth, Murai (Borvető 92.), Szabó, Szekszárdi, Dlusztus

vezetőedző: Spisljak Zoran

A Vác kezdte a mérkőzést.

3. perc Két hazai szöglettel indult a meccs, tisztáztak a vendégek.

4. perc Pekár lőtt 24 méterről, az alsó sarok elől Halasi tolta ki a labdát. A szöglet után Polényi fejelt fölé.

6. perc Nagy vendég helyzet, Murai lőtt egy eladott labda után, Fadgyas hatalmasat védett, a kapufát is érintette a labda.

13. perc A kezdeti helyzetek után mezőnyjátékkal folytatódott a meccs, jó iramban.

14. perc Csillag lőtt 28 méterről jócskán fölé.

15. perc Újabb eladott labda mely után Tóth indult meg, Muraihoz passzolt aki a kapuba lőtt középről, 0-1.

17. perc Azonnal egyenlíthetett volna a Szpari, Polényi beadása után Hornyák becsúszva lőtt mellé.

22. perc Nagy helyzet, Fadgyas kirugása után Hornyák indult meg középen, lövését bravúrral hárította a váci kapus.

27. perc Kártik lőhetett a bal oldalról, ezt is fogta Halasi.

28. perc Csillag végzett el szabadrúgást 28 méterről és az alsó sarokba lőtt, 0-2.

32. perc Veszélyes beadás jobbról, Polényi alig maradt le a hosszú oldalon.

38 perc Pekár balról érkező beadását elszámított Halasi, a kapufáról visszapattant a labda, Polényi fejelt, a váci kapus a gólvonalon hárított.

42. perc Kákonyi lőtt mellé egy csel után.

44. perc Pekár lőtt mellé 20 méterről.

Az első félidő után a Vác vezetett.

46. perc Varga belőtt labdáját fogta Fadgyas.

53. perc Murai lőtt 16 méterről fölé egy csel után.

55. perc Egy jobbról érkező beadás után Varga lőtt mellé, nagy helyzet volt.

65. perc GÓÓÓL! Szépített a Nyíregyháza, Polényi Gábor nagy lövését Halasi kiütötte, Hornyák Marcell pedig közelről a kapuba fejelt, 1-2.

74. perc Kártik lőtt egy pattanás után 16 méterről, a váci kapus vetődve hárított.

76. perc Varga próbálkozott 18 méterről, Fadgyas tolta ki a labdát. A szöglet után előbb Fadgyas védett nagyot, majd a védők blokkolták a lövést. Nagy helyzet volt.

80. perc Pekár szabadrúgását fogta a vendég kapus.

88. perc Pekár lőtt a bal oldalról, hárított Halasi.

90. perc Újra Pekár, 23 méteres szabadrúgását fogta a kapus.

94. perc Több szöglet egymás után, de mentettek a vendégek, és végül megnyerték a mérkőzést.

Lengyel Roland vezetőedző, Nyíregyháza Spartacus: - Néhány játékos úgy nézett ki a találkozó elején, mint aki nem tudja, milyen mezben vannak a társak. Magunkat építettük le, és a két kapott gól után nehéz volt lélektanilag visszajönni. Nehéz helyzetben vagyunk, szégyellem magam a mai eredmény után.

Spisljak Zoran vezetőedző, Vác: - Azt amit terveztünk már hetek óta az edzéseken működött, helyzeteket alakítottunk ki, két gólos előnyt tudtunk szerezni. Biztos voltam abban, hogy mindent megtesznek a hazaiak az egyenlítésért, de szervezettek voltunk, nem engedtük, hogy lendületből támadást vezessen a Nyíregyháza, ennek köszönhetően győztünk.