Hazaérkezett a kegykép, elkezdődött a jubileumi programsorozat

Hazaérkezett a kegykép, elkezdődött a jubileumi programsorozat

A könnyező kegyképet mindenütt – így Nyíregyházán is – nagy érdeklődés fogadta. A görög katolikus egyház azért vitte országjárásra a kegyképet, mert az egyház idén ünnepli 300 éves évfordulóját a Máriapócsi Kegyhely születésének. A bizánci rítusi magyar katolikusok tricentenáriumi emlékéve a kegykép keddi hazaérkezésével kezdődött el. A jubileum alkalmából idén számos búcsúra hívják a híveket és különleges egyházi programokkal kívánják erősíteni a zarándokturizmust. A kegykép hazaérkezésén részt vett Leonardo Sandri bíboros és Kocsis Fülöp, a görög katolikusok frissen kinevezett érsek-metropolitája. A főpapok a hívőkkel együtt gyalog kísérték a kegyképet Pócspetri határából állandó helyére, a pócsi bazilikába.

Z. Pintye Zsolt