Hatvan speciális mentőegység dolgozik az országban

Hatvan speciális mentőegység dolgozik az országban
Hatvan speciális mentőegység dolgozik az országban

Hatvan kijelölt, speciális védőeszközökkel ellátott mentőegység dolgozik az országban, kifejezetten azokat az embereket látják el, akiknél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja.

koronavirus.gov.hu-n hétfő este azt írták: ezek az egységek – amelyek külön mentőállomáson tartózkodnak – nem vesznek részt másfajta betegellátásban, illetve szállításban. A mentők dolga, hogy – a mintavétel mellett – kórházba vigyék a súlyos tüneteket mutató, kórházi ellátásra szoruló betegeket.

Amikor a háziorvos egy olyan emberhez hívja őket, akinél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja, a mentők szigorú protokoll szerint és védőfelszerelésben mennek ki a házhoz, hogy elvégezzék a mintavételt.

Miután a mintavételről visszaérkeznek az úgynevezett mentesítő pontra, több előírást kell követniük, mielőtt másik beteghez indulnának.

Amíg a mentőautót fertőtlenítik, a mentősök levetik védőruhájukat, majd fertőtlenítik magukat. Ezután vehetik fel az új védőfelszerelést  olvasható a koronavirus.gov.hu portálon.