Hátrányos helyzetű gyerekeket ajándékoztak meg

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság, a Vásárosnaményi Közigazgatási Hatósági Szolgálat és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságának munkatársai Karácsony ünnepe alkalmából "Dobozba zárt szeretet" elnevezéssel ajándékokat gyűjtöttek a rászorulóknak. A sikeres gyűjtési akciónak köszönhetően 2014. december 19-én több mint 500 doboz, a társszervek dolgozói által felajánlott ruhaneműt, játékot és tartós élelmiszert adtak át a nyíregyházi anya- és gyermekotthonok lakóinak, a Méhteleki Óvoda, a Csaholci Általános Iskola és Óvoda, a tiszavasvári Magiszter Alapítványi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Szakiskola, valamint a Nyírmadai Humán Szolgáltató Központ részére. Az önzetlen felajánlásokkal a dolgozók célja az volt, hogy a közvetlen környezetükben nélkülözésben élő, rászoruló családokat és a hátrányos helyzetű gyerekeket támogassák, akiknek a téli szünidő nem feltétlenül a karácsonyról és az ajándékokról szól.

Hasonló adománygyűjtési akciót szervezett a Mátészalkai Rendőrkapitányság a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának hallgatóival és kiképzőivel összefogva a Mátészalkai Gyermekvédelmi Központ rászoruló gyermekeinek megsegítésére. Az összegyűjtött ajándékokat 2014. december 6-án adták át az intézmény lakóinak, akiket a nap folyamán látványos bemutatókkal tarkított színes programok vártak a szervezők jóvoltából, többek között intézkedéstaktikai, önvédelmi, kutyás rendőri bemutatók, bűn- és balesetmegelőzési előadások, valamint a fiatalok kipróbálhatták a "részeg szemüveget" és a motorkerékpár szimulátort.