Hátrányból fordított a Szpari - Nyert a Szentlőrinc ellen a Nyíregyháza

Kaposvárhoz szép emlékek kötik eddig ősszel a Szparit, a Rákóczi után most a Szentlőrinc ellen játszott a csapat. Ez volt az első bajnoki a két együttes története során.

Szentlőrinc - Nyíregyháza Spartacus jelenleg 1-2 (0-0)

Kaposvár

Jv: Radványi Ádám (Kiss Balázs, Máyer Gábor)

Szentlőrinc: Slakta – Czuczi, Havas, Keresztes, Forgács D. – Hleba, Kapronczai(Lehoczky 88.), Harsányi I.(Nagy B. 73.), – Sili, Kondor, Törőcsik P.(Torvund 78.)

vezetőedző: Marián Sluka

Nyíregyháza: Fadgyas - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Jánvári - Papp M. - Hamed, Ötvös (Györgyi 78.), Kártik (Farkas A. a szünetben), Kalocsai - Hornyák (Gyurján 87.)

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc A hazaiak kezdték a találkozót.

3. perc Szentlőrinci szöglet után mellé ment a hazai próbálkozás.

7. perc Jobbról érkező hazai szabadrúgás után tisztázott a Szpari védelme.

8. perc Harsányi cselezgetett a bal oldalon de Svedyuk szerelte végül.

10. perc Ötvös próbálkozott egy belőtt labdával, de tisztázott a szentlőrinci védelem.

13. perc Harsányi tört be a 16-oson belülre, de pontatlanul passzolt, így sikerült megszerezni a labdát.

14. perc Veszélyes hazai támadás végén Törőcsik fejelt mellé.

17. perc Hamed kapott sárgát veszélyes játék miatt.

20. perc Az első húsz percben a hazaiak birtokolták többet a labdát.

21. perc Harsányi indult meg majd lőtt, de Fadgyas magabiztosan fogta a labdát.

22. perc Kalocsai próbálkozott, de lepattant a labdája.

24. perc Szentlőrinc szöglet után veszélyesen indult a Szpari, de nem sikerült Hornyákot megjátszani.

30. perc Mezőnyjátékot hozott a folytatás.

32. perc Harsányi távoli klövése kerülte el a kaput.

34. perc Kártik kapott sárga lapot.

38. perc Veszélyes nyíregyházi akció végén szögletre pattant a labda. A sarokrúgás után elkerülte a labda a kaput.

44. perc Papucsek kapott sárga lapot.

45+1. perc Hleba szabadrúgása, majd Fadgyas védése után szöglet zárta az első félidőt, melyben nem született gól.

46. perc Elkezdődött a második félidő. Farkas állt be Kártik helyére.

51. perc Kalocsai maradt le egy jó indításról. Aktívabb a Szpari a második játékrész elején.

57. perc Hleba is besárgult. A 25 méteres szabadrúgást Papp végezte el, de centikkel elkerülte a labda a kaput.

60. perc Ezúttal is Papp végzett el szabadrúgást, Hornyák fejelt középen, ezúttal is kevés hiányzott a gólhoz.

61. perc A másik oldalon Kondor került helyzetbe, de rosszul találta el a labdát.

64. perc Hazai szögletek egymás után, Fadgyas fogta biztosan a közeli fejest a másodiknál.

68. perc Több ígéretes Szpari akció, az egyik végén Hamed lőtt fölé.

74. perc Újabb nyíregyházi próbálkozás, de ez sem volt pontos.

77. perc Hleba végzett el szabadrúgást, de Fadgyas fogta ezt a próbálkozást is.

79. perc Megszerezte a vezetést a hazai csapat. Sili indult el a kapu irányába, lövését Fadgyas bravúrral védte, de a kipattanót Kondor belőtte, 1-0.

83. perc GÓÓÓL! Szinte azonnal válaszolt a Spartacus! Svedyuk beadása után kezezés miatt büntetőt ítélt a játékvezető, melyet Papp Máté végzett el, és bár a kapus elsőre hárított, a Szpari középpályása másodikra belőtte, 1-1.

89. perc Hazai helyzet Havas előtt, de közelről mellé fejelt.

93. perc GÓÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Nyíregyháza!!!Gyurján szöglete után Jánvári Gábor fejelt a kapuba, 1-2!

Vége a mérkőzésnek, hátrányból fordítva győzött a Szpari!

Gálhidi György vezetőedző: - Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, ennek továbbra is keresem az okát. Fordulás után Farkas beállásával stabilabb lett a középpályánk, több helyzetet dolgoztunk ki, és vágül hátrányból sikerült fordítani, és győzni. A másik két cserénk is sokat tett hozzá a sikerhez, Györgyi szabadrúgásokat harcolt ki, Gyurján pedig az utolsó gól előtt pontosan ívelt középre. Köszönet a szurkolóknak is, amikor hátrányba kerültünk, akkor is buzdítottak bennünket, és nagy részük volt abban, hogy három pontot szereztünk.