Hatmillió forintból megújulhat a gyógyszerészettörténeti kiállítás

Hatmillió forintból megújulhat a gyógyszerészettörténeti kiállítás

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Kubinyi Ágoston múzeumszakmai támogatási program célja a települési önkormányzatok által fenntartott muzeális intézmények szakmai támogatása. A
múzeumok esetében állandó kiállítás előkészítésére, létrehozására, teljes körű felújítására vagy korszerűsítésére használható fel – különös tekintettel a közönség számára eddig nem hozzáférhető műtárgyak bemutatására. A pályázat emellett infrastrukturális fejlesztésekre és közösségi programok szervezésére is lehetőséget nyújt. A kormany.hu oldalon pénteken megjelent pályázati eredmények listáján a támogatott projektek között ott szerepel a Nyíri Mezőség Múzeuma is. A Vasvári Pál Múzeum a fenntartó Tiszavasvári Önkormányzattal közösen benyújtott pályázatnak köszönhetően bruttó hatmillió forint forrást nyert a gyógyszerészet megyei történetet bemutató állandó kiállítás teljes körű felújítására. A kiállítás 2012-ig volt látható a Kálvin utcai néprajzi épületben. Ekkor döntött a múzeum vezetése arról, hogy a tárlatot új formában, új helyen, az Ady Endre utcai főépületben kívánja bemutatni egy infrastrukturális fejlesztést követően.