Hatházi Dóra triplázott a serdülő OB-n - öt érmet szereztek az úszók

Öt érmet szereztek a hétvégén a Nyíregyházi Sportcentrum úszói a Serdülő Országos Bajnokságon. A július 25-28. között megrendezésre kerülő úszóviadalt Győrben az Aqua Sport Centerben rendzték, melyen összesen 86 egyesület 417 versenyzője vett részt. A 14-16 éves korosztály legjobbjait felvonultató úszóseregszemlén versenyből és versenyzőből sem volt hiány, hiszen egész pontosan 2177 egyéni nevezés érkezett.

A nyíregyházi úszók 14 versenyzővel képviseltették magukat az évad utolsó nagy megméretettésén. Rögtön az első nap esélyeshez méltón Hatházi Dóra nyert 200 pillangón, ezzel nagy lökést adva a többieknek. A második nap Hatházi Dóra 50 m pillangón is remekelt, 0:27,37-el elsőként ért célba. A harmadik nap a váltók napja volt és már az első számban, a 4x100 méteres mix vegyesváltóban az NYSC úszói bronzérmet szereztek, a délelőtti remek idejüket 3 másodperccel tovább javítva. A nap folytatásában a még gyermek korcsoportos Cserfalvi Olaf fantasztikus egyéni csúccsal a dobogóról kicsivel lemaradva negyedik lett. A negyedik napon a sprintereké volt a főszerep, 100 méteres pillangón a lányoknál Hatházi Dóra mindenkit megelőzve remek idővel megszerezte a harmadik aranyérmét.

Az első napi eredmények:

A 200 m pillangó:

Hatházi Dóra 1. hely ( 2:12,37)

Cserfalvi Olaf 5.hely ( 2:07,30)

800 m gyors:

Kis Anasztázia 7. hely ( 9:17,56)

A napi váltó számban is döntős a csapat 4x100 m mix gyorsváltóban 8. helyezéssel ( 3:55,35) zártuk a napot, a tagok Czegle Péter, Kis Anasztázia, Hatházi Dóra, Gulácsi Krisztián.

A második versenynap csendesebbre sikeredett, de így is jutott egy arany a nap végére.