Határtalan program a Szent Imre Óvodában – Elektronikus szakmai tapasztalatcsere

Idén csak belső keretek között tudta megrendezni a minden évben hagyománnyá váló programját a Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda.

– A jelenlegi helyzet nem tette lehetővé, hogy személyesen találkozzunk határon túli partnereinkkel, testvériskoláinkkal és óvodáinkkal. De a technika csodája, hogy sikerült elektronikus formában kapcsolatot teremteni velük. Így eltölthettünk egy kellemes délelőttöt, szakmai tapasztalatcserével. A nap folyamán közösen emlékeztünk meg Trianonról, arról a napról, amikor Magyarország elvesztette területeit. Együtt gondoltunk vissza az elcsatolt területekre, a határokon túl élő magyarokra. A közös nyelv, a közös múlt, a közösen együtt dobbanó szív szava összeköt minket, mert "Nem lehet feledni, nem soha!" határainkat határtalanul. A napot egy közös imával és egy ebéddel zártuk. Köszönjük a támogatóknak és a szervezőknek – nyilatkozta szerkesztőségünknek Baranyiné Adamovics Zita óvodatitkár.