Három szett is elég volt a Nyíregyházának a Békéscsaba legyőzéséhez

Rangadót játszottak a női röplabda Extraligában. A Fatum Nyíregyháza a téli szünetben alaposan megerősödött Békéscsabát fogadta a Zrínyi Tiszavasvári úti csarnokában. Zsúfolásig megtelt a létesítmény, és fergeteges hangulat fogadta a csapatokat. Az első szett izgalmasan alakult, sokáig felváltva vezettek a csapatok, a végjátékban azonban pontosabb volt a hazai gárda, így nyerte a játékrészt. A folytatásban is maradt a nagy csata, sőt ezúttal a végén úgy tűnt, a vendégek kerülnek ki győztesen, de fordított a Varga és Lymareva vezérelte Fatum, és már 2-0-ra vezetett. Mindez megtörte a BRSE-ét, 10-5-el indult a harmadik felvonás, és végül nyerte is szettveszteség nélkül a találkozót a nyírségi gárda! 

Fatum Nyíregyháza - Békéscsaba 3-0 (23, 25, 17)

Nyíregyháza: G. Francesco 3, Lymareva 16, Pintér 4, Lohman 9, Varga 12, Pilar 9

Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók) 1, Szabó L. 

vezetőedző: Hollósy László