Harmadik lett a megyei válogatott a döntőben

A Megyei Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornáján (MAVONT) a Lukács Tibor – Kiss Tamás edzette együttesünk a szombat délutáni elődöntőben fordulatos, izgalmas és gólgazdag mérkőzésen 3-2-re alulmaradt a címvédő Baranya megye ellen. A mecsekiek a 87. percben büntetőből szerezték meg a győztes gólt, így a mieink a 3. helyért játszhattak másnap.

A vasárnapi helyosztót becsületbeli ügyként kezelték Fejesék, és a kiegyenlített első játékrész után, a második félidőben 3 perc alatt eldöntötték a találkozót. A mieink teljesen megérdemelve gyűjtötték be a bronzérmet, ami azt jelenti, hogy 2015 után ismét az ország harmadik legjobb csapata lett Szabolcs-Szatmár-Bereg megye.

Az országos bajnoki címet Pest megye vívta ki, amely a fináléban 1-0-ra nyert Baranya ellen.

6. Megyei amatőr válogatottak országos tornája, döntő:

Mérkőzés a 3. helyért

Komárom-Esztergom megye–Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 0–2 (0–0)

Balatonalmádi, v.: Magyar Á. Szabolcs: Szilágyi P. – Hudák M., Fejes J., Bodó L., Huszti P. (Kiss P., 57.), Tóth B., Papp Cs. (Baglyos L., 60.), Somogyi T. (Csáki J., 83.), Pócsi B. (Pallai G., a szünetben), Terdik Zs., Phrakonkham. Edző: Lukács Tibor, Kiss Tamás. Gól: Papp Cs. (54.), Pallai G. (57.)

Elődöntő:

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye–Baranya megye 2–3 (1–1)

Balatonalmádi, v.: Karsai R. Szabolcs: Dukát P. – Fejes J. (Tóth B., 70.), Szőlősi P. (Hudák M., 70.), Phrakonkham, Baglyos L. (Papp Cs, 60.), Csáki J., Somogyi T. (Terdik Zs., 59.), Pócsi B., Ohár R. (Kiss P., 61.), Pallai G., Bodó L. Edző: Lukács Tibor, Kiss Tamás. Gól: Szőlősi P. (7. perc), Kiss P. (83.), illetve Reith R. (21.), Kungl Á. (55.), Koronics M. (87. – 11-esből).