Hamarabb indul a zöldhulladék szállítás a jó idő miatt
Hamarabb indul a zöldhulladék szállítás a jó idő miatt

Úgy tűnik, beköszöntött az igazi tavasz, a nappali hőmérséklet most már tartósan 10 fok felett alakul. Ha pedig jó idő van és süt a nap, egyre többen töltik idejüket a szabadban, és kertészkednek. A fűnyíráshoz ugyan még korán van, de minden egyéb ház körüli kerti munkát lehet már végezni. A frissen metszett faágak és sövény nem sokáig lesz már útban az udvaron, hiszen a tervezettnél egy héttel hamarabb, már jövő héten elindul a zöldhulladék-szállítás Nyíregyházán, a megszokott járatnapokon. Kérik, hogy a gyűjtőedényeket változatlanul reggel 6 óráig szíveskedjenek a családi házak elé kihelyezni!

A feltételek idén sem változnak, az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. minden ingatlantól egy darab szabvány 120 liter űrtartalmú, barna színű edényből szállítja el a zöldhulladékot. Felföldi István ügyvezető kiemelte, egyelőre nincs lehetőség plusz zsák kihelyezésére, amennyiben ez változik, időben tájékoztatni fogják az ingatlanhasználókat, de a többlet zöldhulladékot leadhatják – külön díjfizetés nélkül – a társaság által üzemeltetett két hulladékudvar valamelyi­kében is. Itt azonban érdemes figyelembe venni a telephelyek üzemeltetési szabályzatában foglaltakat, vagy­is alkalmanként maximum 1 köbméter zöldhulladék adható le, és csakis akkor, ha nincs közszolgáltatási díjtartozás, és a hulladék tárolására alkalmas edény az átadás tervezett időpontjában rendelkezésre áll.