Halmi: Most még csak kér a nép

Az MSZP megyei alelnöke a párt nyíregyházi irodájában tartott sajtótájékoztatót. Halmi József úgy véli, nagy az elégedetlenség az állampolgárok között, szerinte ezért vonulnak utcára március 15-én az ellenzéki pártok, egyes civil szervezetek és az elégedetlen pedagógusok. Hozzáfűzte, ezért a Fidesz a felelős, mert szerinte a kormányzat csorbítja a demokráciát és a demokratikus intézményrendszert. Az MSZP megyei alelnöke Petőfit idézve azt mondta, most még csak kér a nép. Hozzáfűzte, szerinte sajtószabadságra van szükség, mert a Fidesz irányítja a közmédiát. Felelős kormányzás kellene, mert a kormánypárti politikusok nem a nép érdekeit tartják a legfontosabbnak. Úgy látja, a törvény előtti egyenlőséggel is baj van, a főügyészségnek például nem csak az ellenzéki politikusokat kellene vizsgálnia. Tiltakozott az állítólagos földmutyi ellen. Végül azt mondta, hasonlóan mint 48-ban most is szükség lenne egy valódi nemzeti bankra, mert a baloldal szerint az MNB most Matolcsy György és a miniszterelnök érdekeit szolgálja ki.