Haladás a tabellán - Szombathelyen is nyert a Fatum Nyíregyháza

A Haladás vendége volt a női röplabda Extraligában a Fatum Nyíregyháza, és az első szett 8-10-ig volt izgalmas. Ekkor robbantott a Nyíregyháza, és kilenc pontos előnyt épített ki. Végül 20 perc alatt nyerték is a játszmát a mieink. Úgy tűnt a második felvonás is sima lesz, jó kezdés után 5-12-nél magabiztosan vezetett Hollósy László együttese. A hajrá előtt is öt pont volt az előny, de a házigazda nem adta fel, így 19-21-nél időt kellett kérni. 23-23-nál egyenlített ugyan a Haladás, de Medic szettlabdához juttatta a Fatumot, de elsőre hárított a házigazda. Inneh-Varga pontosan támadott, majd Kalicanin blokkolt egy nagyot, így nyerte ezt a játékrészt is a Nyíregyháza. A harmadik játszma eleje szoros volt, de 7-10 után már nem volt kérdéses, hogy a Fatum megnyeri a meccset. Ez végül alig több mint egy óra alatt sikerült, szettveszteség nélkül.

Hungast Haladás Szombathely – Fatum Nyíregyháza 0-3 (-15, -24, -12)

Nyíregyháza: Brisebois 14, Inneh-Varga 16, G. Francesco 5, Medic 8, White 6, Kalicanin 9

Csere: Tóth F. (liberó), Matic 1, Lászlop, Szabó
vezetőedző: Hollósy László