Hagyományőrző, kulturális estet tartott a Nyíregyházi Örmény Kisebbségi Önkormányzat

Hagyományőrző, kulturális estet tartott a Nyíregyházi Örmény Kisebbségi Önkormányzat
Fotó: Szarka Lajos

Az idén is megrendezte kulturális és hagyományőrző estjét a Nyíregyházi Örmény Kisebbségi Önkormányzat. 

Július 13-án, szombaton a Széchenyi Étteremben köszöntötték az immár 24 évvel ezelőtt megalakult szervezetet. A rendezvényen dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző mondott köszöntőt, beszédében kiemelte:

Az örmény kisebbség az elsők között alakított kisebbségi önkormányzatot, amely összefogja és erősíti az itt élő örmény családok összetartozását.

Az aktív közösség az elmúlt 24 év alatt 50 nagy rendezvényt szervezett:komoly- és könnyűzenei koncerteket, kiállításokat, örmény hagyományőrző napokat.

További képekért kattintson a fotóra!

Fotók: Szarka Lajos

Minden év április 24-én megemlékeznek az 1915-ös törökországi örmény népirtás áldozatairól az örkösföldi görögkatolikus templom udvarán felállított, Örményországban faragott kőkereszt mellett. A vallási és kulturális értékeit ápoló közösség tervei között szerepel egy örmény kápolna megépítése is.

Kapcsolódó galéria

Nyíregyházi Örmény Kisebbségi Önkormányzat ünnepe