Ha van rajta sapka azért, ha nincs azért - felháborító döntés az ökölvívóknál!

Ha van rajta sapka azért, ha nincs azért - felháborító döntés az ökölvívóknál!

Az elmúlt napok eseményei kapcsán a régi vicc jutott eszembe, mely szerint a nyuszika így is, úgy is pórul jár. Ha van rajta sapka azért, ha nincs azért. Apró szépséghiba, hogy a nyíregyháziaknak most nincs kedvük mosolyogni a történteken…
 

Először a Szpari játékosa, Hornyák Marcell feje fölött lebegett egy több hónapos eltiltás, mert a játékvezető olyat írt a jegyzőkönyvbe, mely meg sem történt. Aztán a spori pechére szemfüles operatőrünk megnyomta a kamerán az On gombot, így mindenki láthatta, nem történ tettlegesség.  De nem baj, akkor csúnyán beszélt, büntessük meg azért! 4 meccs kényszerpihenő vár a támadóra…
 

Ennél is cifrább Kovács Richárd esete. Az NYVSC-Big Boxing ökölvívója egész évben remek teljesítményt nyújt,  a célja pedig az, hogy ott legyen az olimpián. Egy bibi van ezzel, neki senki nem szólt, hogy a jelek szerint bármit csinál, akkor is a rivális Vasas versenyzője lesz ott a selejtezőn. Először azt mondta a szövetség – joggal – aki az OB-n jobb a súlycsoportban, az képviseli Magyarországot. A nyírségi fiú nagyon készült, és Nagy Lajos tanítványa meg is verte ellenfelét, ezzel bajnok lett. Csakhogy korai volt az öröm, mert a szövetség jelezte, átgondolták: az indulhat az olimpiai selejtezőn, aki a Bocskai Emléktornán ér el jobb eredményt. Kovács Ricsi itt is sorban győzte le ellenfeleit, az elődöntőben a francia világbajnok(!) ellen is nyert, és csak a döntőben kapott ki, így ezüstérmes lett, míg Fodor Milán az elődöntőbe jutott, de ott sérülés miatt visszalépett. Magyarán megint Ricsi végzett előrébb. Csakhogy a sportnapilap információi szerint a válogatott kazah kapitánya már rég eldöntötte, hogy a Vasas bokszolója lesz ott a londoni kvalifikáción, és az egész Bocskai Emléktorna ettől kezdve egy színjáték volt. Olyan ez, mintha társasjátékozás közben a Bank mindig változtatna a játékszabályokon, úgy, hogy csak ő nyerhet. Minden ez, csak nem fair! A jelek szerint Bolat Nijazimbetov nem a formát, nem az eredményeket veszi figyelembe, hanem valami mást… Nem is akarom tudni, hogy mit! Felháborító, mert az aktuális válogatottban a legjobbaknak a helye! És ez ebben a súlycsoportban az eredmények alapján Kovács Richárd! De sajnos ismerik a viccet, amikor a nyuszika mindig pórul jár -ha van rajta sapka azért, ha nincs azért…
 

Dankó László