Gyüre egyenlő bánásmódot kér az MLSZ-től!

Gyüre egyenlő bánásmódot kér az MLSZ-től!

A Jobbik országgyűlési képviselője megkereste a bajnok csapat korábbi klubvezetőjét, aki a politikusnak azt mondta, a tartozás összege messze meghaladja azt a summát, melyet a Nyírség Spartacustól követelt a brazil Balbinot, és ami miatt az MLSZ kizárta az NB I-ből a nyíregyházi futballklubot. Bár ezt a tartozást a Videoton jelenlegi vezetése nem ismeri el, azonban Gyüre Csaba azt a kérdést intézte az MLSZ-hez, hogy alaposan vizsgálták-e a két csapat tartozásait és a Magyar Labdarúgó Szövetség szervezeti működési szabályzatában megfogalmazott egyenlő bánásmódot alkalmazták-e a két klub esetén. A jobbikos országgyűlési képviselő hozzáfűzte, a Videoton és a Szpari ügye abban hasonlít, hogy Balbinot követelését sem ismerte el a Szpari. A klub korábban arra hivatkozott, hogy a futballista egy zsebszerződést kötött az előző tulajdonossal, ami a sportörvénybe ütközik, ezért semmisnek tekinthető. Gyüre Csaba hangsúlyozta, arra kérte az MLSZ-t, hogy vizsgálják ki, valóban jogosak voltak-e ezek a követelések és fennállnak-e tartozások.

– Az a fura, hogy az egyik oldalon az egyik csapatot, amelyik 12. helyet ér el a bajnokságban, azt ki lehet záratni, míg a másik oldalon, egy bajnok csapatnál nem is vizsgálják meg, hogy van-e ilyen tartozás, attól függetlenül, hogy ezek a bejelentések megtörténtek-e. Ezzel kapcsolatban álláspontom szerint egyértelműen sérül az egyenlő bánásmód elve, az esetben, ha itt hasonló tartozásról van szó – mondta Gyüre Csaba.

Z. Pintye Zsolt