Győzelemmel zárta az évet a Szpari

Szombaton éjjel és vasárnap hajnalban is esett a hó Siófokon. A pályán 2-3 cm latyakos hó állt a találkozó előtt, de végül megrendezték a találkozót.. A saját nevelésű Bertók Márk is tagja volt a keretnek. Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók.

Siófok - Nyíregyháza Spartacus 1-3 (1-1)

Siófok 150 néző

Jv: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Ország Péter)

Siófok: Hutvágner –  Varjas Z., Varga B., Major G., Girsik(Vékony 61.), Kovács B., Kitl M., Schildkraut, György(László 61.), Dénes,,Szedlár

vezetőedző: Dragan Vukmir

Nyíregyháza: Fejér- Alaxai, Rjaskó, Gengeliczki, Farkas B., Sigér, Kesztyűs (Gresó 83.), Kovácsréti(Nagy B.63.), Nagy D.(Herjeczki 63.), Géresi (Németh 83.), Novák (Myke a szünetben)

vezetőedző: Tímár Krisztián

A találkozó gyászszünettel kezdődött a 64 esztendős korában elhunyt siófoki Magyar Kupa-győztes labdarúgója, Belényesi László emlékére.

1. perc A Siófok kezdte a találkozót.

7. perc A Nyíregyháza végezhette el a mérkőzés első szögletét, de nem volt veszélyes.

15. perc Egy szabadrúgás után Sigér próbálkozott lövéssel, de mellé ment a labdája.

17. perc Sok a pontatlanság mindkét csapat játékában, elsősorban a talaj miatt.

20. perc Mindkét oldalon volt egy-egy lövési kísárlet, de egyik sem volt pontos. Előbb Géresi próbálkozott 13 méterről, majd Varga a Szpari kapuja előtt, de a labda mindkétszer mellé ment.

22. perc Girsik beadása után György passzolt Szedlárhoz, aki mellé lőtt.

25. perc Két nagy Szpari helyzet. Előbb Alaxai fejesét hárította Hutvágner, majd Novák lőtt 8 méterről, Schildkraut a gólvonal elől mentett óriásit.

29. perc A harmadik szögletét rúghatta a Szpari, melynek végén Farkas B. lőtt fölé.

30 perc Egy szabadrúgás után Géresi kapta meg a labdát, lövését Hutvágner hárította.

37. perc Dénes, majd a reklamáló hazai vezetőedző, Dragan Vukmir kapott sárga lapot.

38. perc Schildkraut szöglete után megszerezte a vezetést a Siófok. Kitl fejelt a kapuba közelről, 1-0.

40. perc GÓÓÓL! Gyorsan egyenlített a Szpari. Egy rossz hazaadásnál Major hibázott, Géresi Krisztián lecsapott, és a kapuig vezetve a labdát egyenlített, 1-1.

43. perc Dénes második sárga lapját is megkapta, így kiállította a játékvezető.

45+1. perc Novák lépett ki a jobb oldalon, lövését hárította a hazai kapus.

45+3. perc Novák kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

46. perc A második félidőt az emberelőnyben játszó Spartacus kezdte.

53. perc Nagy D. kapott sárga lapot.

63 perc Folyamatosan a Szpari birtokolja a labdát. Nagy Barnabás és Herjeczki Kristóf érkezett csereként.

64. perc Géresi is sárga lapot kapott.

72. perc Kovács B. kapott sárgát.

76. perc Folyamatosan tördeli a játékot a hazai csapat. Egy Szpari szöglet után Farkas lőtt mellé.

81. perc Egy kapu előtti kavarodás után Szedlár lövésénél Fejér védett.

87. perc Farkas fejelt mellé egy beadás után.

88. perc GÓÓÓL!  Vezet a Nyíregyháza! Géresi beadása után Varjas akart tisztázni, de a saját kapujába lőtt, 1-2.

90. perc 4 perc lesz a hosszabbítás.

93. perc GÓÓÓL!!! Németh Barnabás szerzett labdát, majd Myke beadása után érkezett, és egy kapu előtti kavarodás után a kapuba lőtt, 1-3.

Vége a mérkőzésnek, győzelemmel zárta az évet a Szpari, és az első helyről várhatja a tavaszi folytatást.