Győzelemmel rajtolt Fucsovics Márton

Győzelemmel rajtolt Fucsovics Márton
Kanton után Sencsenben állt rajthoz egy nemzetközi tornán a nyíregyházi játékos.

Bár Kantonban nagy csatában alulmaradt az elődöntőben Fucsovics Márton, így is hasznos volt az első kínai torna. A nyíregyházi teniszező 33 pontot szerzett, így várhatóan előrébb lép a világranglistán. Hogy mennyit, az nagyban függ a kínai túra másik állomásától. Sencsenben már túl van az első mérkőzésén a legjobb magyar férfi teniszező, és könnyedén győzött. A nyolcadik helyen kiemelt Fucsovics Marci két szettben 6:1, 6:4-re legyőzte Vang Csu-hant az első fordulóban. Fucsovics az első szettben simán nyert, a másodikban pedig kínai ellenfele nyolc bréklabdát hárított, ám Marci így is 6:4-re győzött, s ezzel továbbjutott a második fordulóba, ahol belga vagy francia játékos ellen folytathatja.

ATP CHALLENGERVERSENY, SENCSEN (kemény pálya, 75 000 dollár)
EGYES, 1. FORDULÓ
Fucsovics (magyar)–Vang Csu-han (kínai) 6:1, 6:4

D. L.