Győzelemmel rajtolt a NYIKSE - legyőzte a Gyulát az NB-II-es kosárcsapat

A Sunshine NYIKSE első NBII-es bajnoki mérkőzésén lépet pályára a Gyula ellen. A hazaiaknál még mindig nagyon sok a sérült meghatározó játékos (Farkasinszki, Takács, Nagy),  így több fiatal is helyet kapott a csapatban. Közülük négynek is ez volt az első NB-II-es meccse. A Gyula együttese sem teljes csapattal érkezett, így a házigazda számított esélyesnek. Mindkét csapat a legjobb ötösével kezdett és Brane Savic hármasaival és Zajácz, Földesi, Nyíri duplájával hamar 12-0 lett az állás. A negyedet pedig 31-12 -vel zárták a csapatok. Kovács Tibor a fiatalokat is pályára küldhette hazai oldalon, és bár az elején pontatlanul játszottak, fordulás után már tovább nőtt a különbség. A mindössze 15 éves Csikós Botond első NB-II-es mérkőzésén a második félidőben 13 pontot szórt, benne két hármassal! A NYIKSE végül magabiztosan győzött a nyáron átalakuló keretével, a jó rajt tehát megvan.

Sunshine NYIKSE - Gyulai KK 93-54 (31-12, 11-11, 31-10, 20-21)