Győzelemmel kezdte a tavaszt a Szpari

Elkezdődött a tavaszi idény a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus Szombathelyre utazott, ahol a Haladás ellen lépett pályára.

Haladás - Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-1)

Szombathely 853 néző

Jv: Molnár Attila (Vörös Dániel, Mohos Zoltán)

Szombathelyi Haladás: Verpecz – Nyíri (Doktorics a szünetben) , Csató, Németh M., Bosnjak, Derekas, Rácz(Horváth 84.), Csilus T. (Zvekanov 84.),, Simut, Borvető (Molnár R. 59.), Csernik (Lencse 84.)

Vezetődző: Michal Hipp

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Baki, Deutsch, Nagy B.,,Sigér, Pataki (Major 92.), Pantovic (Myke 73.), Gresó (Szerető 59.), Pekár, Novák (Kovácsréti 73.)

Vezetőedző: Visinka Ede

Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók a találkozóra, akik vállalták a hosszú utazást, és remek hangulatot teremtettek.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött.

1. perc A Nyíregyháza kezdte a mérkőzést.

4. perc Nagy B.,próbálkozott lövéssel 20 méterről, lepattant a labdája egy védőről.

8. perc Simut veszélyes beadása után Szokol mentett, majd az újabb hazai passz már pontatlan volt.

10. perc Nagy hazai heyzet, Simut beadása után Borvető elé került a labda, aki 7 méterről csúnyán fölé lőtt.

14. perc Nagy B. harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon. Pekár megpróbálta kapura csavarni a labdát, de az oldalhálót találta el.

18. perc Rácz beadása volt magas a hosszún érkező Nyírinek.

21. perc Gyorsan végzett el egy szabadrúgást a Hali, és Cserniket buktatták a mieink 17 méterre a kaputól. A szabadrúgást Simut végezte el, Fejér fogta a labdát.

24. perc Pekár végzett el szabadrúgást, és a beadás után Baki a kapuba lőtt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

27. perc Nyíri indult volna középen egy kontrával, de Pekár visszafutott és jól keresztezett.

29. perc Pataki indult szép cselekkel, majd 17 méterről Pekár lőtt, alig ment fölé a labda.

31. perc GÓÓÓÓL! Baki Ákos fülelte le félpályánál Borvető átadását, majd megindult, Gresó Mátyással játszott össze, és a visszapassz után a kapuba gurított, 0-1.

36. perc Nagy helyzetek, előbb Novák fordulásból leadott lövését tolta ki Verpecz, majd Pataki ismételt fejjel közelről, de ezt is mentette a kapus.

Vége az első félidőnek. Jól játszott a Szpari, és megérdemelten vezet a szünetben!

47. perc Novák került helyzetbe az ötös sarkánál, de lest jelzett az asszisztens.

50. perc Rácz lőtt 22 méterről fölé.

53. perc Simut beadását szedte föl Fejér Borvető elől.

53. perc Rácz lőtt 25 méterről, a bal oldali kapufát találta el. Csernik ismételt a kipattanó után, Fejér hárított.

55. perc Pantovic passzolt jól Patakihoz, az utolsó pillanatban mentettek előle szögletre. A sarokrúgás után nehezen, de tisztáztak a szombathelyiek.

58. perc Derekas buktatta Bakit a kaputól 20 méterre, sárgát kapott érte. A szabadrúgást Pekár a sorfalba lőtte.

62. perc Baki nagyot játszik, megint labdát szerzett, ezúttal a jobb oldalon indult, Novákhoz passzolt, akinek lövését blokkolták. A szöglet után Pataki lőtt kapásból, ez is levágódott egy védőről.

72. perc Rácz kapott sárga lapot.

74. perc Egy balról érkező beadás után Derekes fejelt fölé.

77. perc Kovácsréti kapott sárga lapot.

80. perc Derekas lőtt balról éles szögből, Baki blokkolt.

80. perc Doktorics elől mentett önfeláldozóan Fejér. Ápolni is kellett a Szpari kapusát.

86. perc Bosnjak rúgta meg Myket, sárgát kapott érte.

89. perc Egy jó hazai akció végén jobbról érkezett a beadás, Derekas fejelt középen, Fejér megfogta a labdát.

91. perc Zvekanov kaszálta el Patakit, sárgát kapott érte.

92. perc Szerető rúgta el a labdát, ő is besárgult.

Vége a mérkőzésnek, győzelemmel rajtolt a Szpari!!!!