Győzelemmel kezdte a bajnokságot a Szpari

Megkezdődött az idény a labdarúgó másodosztályban. A Nyíregyháza Spartacus a Siófokot fogadta.

Nyíregyháza Spartacus - BFC Siófok 2-0 (1-0)

Jv: Hanyecz Bence ( Csatári Tibor, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B., Baki, Rjasko, Nagy B., Toma, Kesztyűs (Tamás 80.), Nagy D.(Cseh 89.), Géresi (Gresó 60), Herjeczki (Pataki 80.), Novák (Myke 60.)
vezetőedző: Tímár Krisztián

Siófok: Winter – Vágó G., Vékony, Debreceni Á. – Polényi, Major G.(László 60.),, Varjas Z., Kitl M.(Nemes 80.), Böndi (Szedlár 80.) – Nagy R. (Tóth 60.), Dénes (Menyhárt 77.)
Asszisztens edző: Nikházi Márk

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.
2. perc Az első heéyzet, Nagy B. lőtt balról mellé az ötös sarkáról. 6. perc Géresi kapott sárga lapot. A szabadrúgás után Novák csúsztatta szögletre a labdát. A sarokrúgás után Kesztyűs indult volna, de szabálytalanul megállították.
12. perc Herjeczki indította Géresit, utóbbi éles szögből fölé lőtt.
18. perc Nagy D. szabadrúgását fogta biztosan Winter.
24. perc GÓÓÓÓL!!!! Megszerezte a vezetést a Szpari! Nagy Dominikot buktatták a 16-os vonalánál. A szabadrúgásnál egy legurítás után Nagy Dominik kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. Ez volt az egész szezon első gólja a Merkantil Bank Ligában!
27. perc Kesztyűs beadása után Novák fejelt középen fölé.
32. perc Géresi ollózott Kesztyűs beadása után, védett a kapus.
33. perc Géresi jobbról érkező beadása után Novák fejelt fölé.
37. perc Az első vendég helyzet, egy visszagurítás után Nagy R. lőtt centikkel mellé középről, a kapufát is érintette a labda.
45. perc Egy perc a ráadás. Dénes kapott sárga lapot. Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.
51. perc Fejér húzta le a Polényinak szánt beadást.
52. perc GÓÓÓL! Wintert támadta le Novák Csanád, a kapus eladta a labdát, Géresi Krisztián pedig a bal alsóba lőtt, 2-0.
54. perc Kitl kapott sárga lapot.
61. perc Egy beívelés után Gresó lőhetett volna, de a kezére pattant a labda.
62. perc Veszélyes nyíregyházi beadásról Kesztyűs és Herjeczki maradt le centikkel.
64. perc Toma kapott sárga lapot.
66. perc Vágó kapott sárga lapot.
68. perc Veszélyes vendégtámadás végén Farkas mentett nagyot egy beadásnál. Varjas kapáslövését fogta Fejér.
72. perc Veszélyes siófoki beadás után Varjas fejelt középről, védett Fejér.
78. perc Nagy D. kapott sárgát.
85. perc Myke mehetett kapura egyedül, Debreceni utolérte, és bravúrral szerelte.
91. perc Cseh lőtt egy csel után jobbról, Winter nagyot védett.
Vége a találkozónak, nyert a Szpari!

Tímár Krisztián: - Végig irányítottuk a találkozót, sok lehetőséget alakítottunk ki, és úgy érzem nagyobb arányban is nyerhettünk volna. A helyzetkihasználáson még javítani kell a folytatásban, de fontos, hogy győzelemmel kezdtük az idényt.

Nikházi Márk: - Ebben az osztályban az a csapat nyer, amely kevesebbet hibázik. Mi azzal a szándékkal jöttünk ide, hogy pontokat szerezzünk, de kevés csapat fog a Nyíregyháza otthonából három ponttal távozni.