Győzelemmel búcsúztatták az évet - Békésen nyert a NYIKSE

Győzelemmel búcsúztatták az évet - Békésen nyert a NYIKSE

 Az idei év utolsó bajnoki mérkőzését Békésen játszotta a NYIKSE csapata, nem túl békés hangulatban. Bár nem akartak utazni a nyírségiek az ünnepekre való tekintettel, sajnos a hazai csapat nem volt túl megértő ezzel kapcsolatban, így kénytelenek voltak a nyíregyháziak vállalni a karácsonyi forgalom és rossz utak mellett az utazást. A mérkőzést magabiztosan kezdte a NYIKSE, így már az első negyed végére stabil 10 pontos előnyre sikerült szert tennie. Ezt a különbséget a félidőre megduplázták, így nyugodtan várhatta a folytatást az együttes. A mérkőzésen Brane Savic kiemelkedő játékával 45 IBM-et gyűjtött (2 lepattanó híjján tripla dupla). A fiatalok is bőven kaptak lehetőséget, Sipos Timót öt hármast is dobott a mérkőzésen, így a szintén jól játszó Nyíri mellett a fiatalok közül ő lett az egyik legeredményesebb játékos. Mindenkit dícséret illet, hiszen jó hangulatban, igazi karácsonyi örömjátékot produkált a NYIKSE és győzelemmel búcsúztatta az évet. 

Békési SZSK U23 - Sunshine NYIKSE 68-105 (14-24; 18-27; 15-23; 21-31)

NYIKSE: Takács M. 5/3, Savic B. 21/6, Zajácz K. 9, Földesi N. 6, Asztalos I. 28

Csere: Szabó B. 3, Sipos T. 15/15, Csikós B. 1, Nyíri P. 9/3, Vizi R. 5, Gacsályi P., Nagy D. 5

Edző: Kovács Tibor

Legközelebb január 5-én, pénteken, 19.00-től játszik a NYIKSE, hazai pályán a Kiskunfélegyházát fogadja a Bánkiban.