Győzelem, és ezzel előny

Győzelem, és ezzel előny
3–0-ra nyert a Fatum-Nyíregyháza a Jászberény ellen.

A női röplabdabajnokságban az 5–8. helyért folyó párharc első mérkőzését rendezték. A Fatum-Nyíregyháza a Jászberényt fogadta, és az első szett nagy csatát hozott. A hajráig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a végén a nyíregyháziak jutottak szettlabdához, és az elsőt értékesítették, így vezettek. A második játszmában 14–16-ig a vendégeknél volt az előny, de ekkor ritmust váltottak a hazaiak, és egy 11–2-es rohammal megnyerték a játékrészt. A harmadik játszmában is a Nyíregyháza irányított, és végül 3–0-ra győzött, így a két nyert meccsig tartó párharcban 1–0-ra vezet. 

Fatum-Nyíregyháza–Jászberény 3–0 (23, 18, 21)

Nyíregyháza: Araujo 19, Erdős 1, Erdősné 6, Andrejkovics 10, Sikos 15, Vén 10. Csere: Roma (liberó), Akimova

Kőhalmi Richárd vezetőedző: – A második játszma felétől úgy játszottunk, ahogy valójában tudunk. Brazil légiósunk mellett a többi ütő is ponterős volt, mindig volt valaki, aki hátán vitte a csapatot. 

D. L.