Győzelem a bajnoki nyitányon - nyert Baján a Hübner Nyíregyháza BS

Elkezdődött a bajnokság a férfi kosárlabda NB-I/B-ben. A Hübner Nyíregyháza BS Bajára utazott, ahol tavaly szoros mérkőzést vívott a két csapat. Az első két negyedben most is végig egymás mellett haladtak az együttesek. A hazaiaknál Jakab volt különösen elemében , míg a mieinknél Tóth Gergely volt ponterős. A nagyszünetben mindössze egy pont volt a különbség. 
Fordulás után a hazaiak kezdtek jobban, 44-35-nél kilenc pont volt a Baja előnye. Sok volt ekkor a pontatlan dobás a Cápáknál, de Szobi triplájával a harmadik negyed végére lőtávolban maradt a Nyíregyháza. A záró felvonásban villámrajtot vettek a mieink, és Ubilla vette hátára a csapatot, triplájával 51-50-nél egy pontra zárkózott Siska János csapata, és Mohácsi lepattanója után Bazsó már a nyírségieket juttatta előnyhöz.  Az utolsó perc kezdetén a Cápák vezettek, majd Bazsó triplájával 57-61 lett az állás. A végjátékot jól bírta a csapat, mely így győzelemmel kezdte a szezont. 

Bajai Bácska FKE – Hübner Nyíregyháza BS  59-62 (20-20, 12-11, 19-12, 8-19)

Nyíregyháza: Vaskó 3, Mohácsi 11, Tóth G.12, Ubilla 21, Szobi 5

csere: Bazsó 10, Czinger, Kuttor

vezetőedző: Siska János