Gyötrelmesen szép szerelmetes este

Gyötrelmesen szép szerelmetes este

Tanárok sokasága, költők, írók, versmondó és versszerető diákok, felnőttek élvezhették a nagy gonddal összeállított programot, melyet nemcsak lírai vonalon jellemzett igényesség, hanem az énekbetétek terén is. Zsolczer Csilla népdalénekes hangja és külleme tökéletesen illeszkedett a Magiszter Versmondó címmel is büszkélkedő Torma Mária versszövegeihez. Szapphótól Adyig „ismételhette át” minden hallgató a magyar és világirodalom gyöngyszemeinek minősülő szerelmes verseket, melyek egyike megnevettette, másika megríkatta a közönséget.

Hálából az idei Like tehetségkutató verseny vers- és prózamondó kategóriájának 3. helyezettje, Nagy Dávid (Széchenyi István Középiskola) köszöntötte a két fővárosi művészt, akiket visszavár Nyíregyháza. Legközelebb július 9-én egy Nagy László-emlékműsorral készül városunkba Torma Mária.