Gyorsított pályán az ügyintézés

Fejlesztés a LEGO-ban, Tokaj–Nyíregyháza kerékpárút kiépítése, Modern Városok vagy a nyugati elkerülő bővítése. Néhány, a kormányzat kiemelt beruházásai közül, amelyeket a megyeszékhely vezetése is elsődlegesnek tekint. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében és Nyíregyházán, valamint a város környékén elindult nagyberuházások és fejlesztések megvalósítása azonban komoly engedélyeztetési eljárásokat igényel. A határidők betartása érdekében az érintett szakhatóságok, együttműködve a kormányhivatallal, gyorsítottan intézik a kiemelt beruházások ügyét – hangsúlyozta Kozma Péter, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja.

 

Nagyberuházások időben

 

A nagyberuházások egyike a Tokaj–Nyíregyháza kerékpárút megépítése. A két város polgármestere között korábban köttetett megállapodás értelmében idén december 31-éig kell elkészülnie az útszakasznak, amely a gyorsított eljárásnak köszönhetően valószínűleg el is készül. Ugyancsak kiemelt fejlesztés a kormányzat és a város szempontjából a LEGO bővítése. Ezzel kapcsolatban is eredményesen működnek együtt a hatóságok. A tervek szerint a beruházás időben befejeződik. Komoly összegeket fordíthat Nyíregyháza a Modern Városok programjának keretén belül a Kállay-kúria felújítására is, amelyet az év végén szándékoznak átadni. A nyugati elkerülő útszakaszokat pedig 18 milliárd forintból kötik majd össze.

Piszár Tünde