Gyerekektől volt hangos csütörtök délelőtt a Kossuth tér, ünnepi díszbe öltözött a Kis karácsonyi sétány
Fotó: Trifonov Éva

Gyerekektől volt hangos csütörtök délelőtt a Kossuth tér, a hagyományoknak megfelelően ebben az évben is óvodások díszítették fel a Kis karácsonyi sétány fenyőit a belvárosban.

A dézsás növényeket idén is a Vállalkozók Nyíregyházáért Egyesület biztosította. Az égtájankénti óvodák tagintézményei díszítették a fenyőket, a gyerekek saját készítésű díszei kerültek a fákra, a munkából mindenki kivette a részét, ahol pedig befejezték a karácsonyfák díszítését, ott a gyerekek dalra is fakadtak és az ünnepekhez köthető dalokat énekeltek. A dézsás növényeket a NYÍRVV fényfüzérekkel is feldíszítette, így esténként ezek is világítanak a forgatagban. Az ünnepek után, miután leszedték a díszeket a karácsonyfákról, az óvodák megkapják a dézsás fenyőket és saját udvaraikon elültetik azokat.

Kapcsolódó galéria

A "Kis karácsonyi sétány-t" óvodások díszítették