Gyakorlaton a tartalékos katonák

Az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred állományába tartozó tartalékos katonák is részt vesznek az Adaptive Hussars 2023 többnemzeti gyakorlaton, amely az ország védelmi igazgatási rendszerét is teszteli.

Ezen a héten közel 190 tartalékos katona vonult be a területvédelmi ezred három zászlóaljának települési helyeire Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyében, hogy célfelkészítésen vegyen részt, mielőtt megkezdi meghatározott feladatait a három észak-keleti vármegye területén. A felkészülési időszak során az általános lőkiképzési ismeretek mellett gyakorolják az ellenőrző-áteresztő pont telepítését, üzemeltetését, konvojok kísérését és közelbiztosítását, valamint az őrszolgálati feladatok ellátását.

A gyakorlat többek között lehetőséget teremt az ezred műveleti alakulatokkal, közigazgatási szervekkel, valamint társszervekkel történő együttműködésének fejlesztésére is.

 

Szerző: Szidor Viktória hadnagy

Fotó: Fehértói Mihály t. zászlós

Kapcsolódó galéria

Tartalékos gyakorlat