Gulyás Gergely: Közös feladatunk a béke és a biztonság fenntartása
Gulyás Gergely: Közös feladatunk a béke és a biztonság fenntartása

1848 március 15-e a magyar történelem fordulópontja, a 12 pont máig érvényes célokat határozott meg – erről az állami kitüntetések átadásán beszélt Gulyás Gergely miniszter. Azt mondta, a kitüntetettek kimagasló teljesítményt értek el a magyar közösség szolgálatában és az ország építésében. Hangsúlyozta, hogy jelenleg különösen nagy jelentősége van a békének, közös feladatunk a béke és a biztonság fenntartása – számolt be róla az M1 Híradója.

 

„Bízunk abban, hogy a béke a lehető leghamarabb helyre áll. Feladatunk pedig az, hogy szolgáljuk ezt a közösséget, valósítsuk meg, és őrizzük meg azokat a célokat, amelyeket 1848. március 15-én megfogalmaztak, amelyek az április törvényekben valósággá váltak, amelyeket oly sokszor fenyegetett nehéz 20. századi történelmünk során veszély, oly sokszor követett elnyomás, és a függetlenség elvesztése, de amelyekkel immáron több mint három évtizede békében, szabadságban és demokráciában élni tudunk” – fogalmazott Gulyás Gergely.

hirado.hu