GP futamgyőztes is érkezik! Teljes az EB-kvalifikáció startlistája

Nem akármilyen mezőny érkezik május 21-én a Nagyhalász Speedway Ringre. Azt már korábban tudni lehetett, hogy egykori GP indulok is rajthoz állnak, így Oliver Berntzon, Dominik Kubera, Václav Mílik, Fazekas Dennis és Nicolas Covatti is ott lesz az EB-kvalifikáción. Pénteken teljes lett a startlista, és további sztárok találhatók a mezőnyben. A legismertebb név Chris Harris. A salakmotoros 2007-ben megnyerte a Brit GP-t, 2010 és 2015 között hat alkalommal állhatott dobogóra Grand Prix versenyen. Győzelmét Angliában a brit salakmotorsport egyik legnagyobb eseményének tartják. 

Harris mellett a dán Patrick Hansen is komoly erőt képvisel, indult már Nagyhalászban GP-kvalifikáción, és akkor nagyon peches volt, mert a 15. futamban elszakadt a lánc a motorján, így csak a 8. helyen végzett. A francia David Bellego is járt már a Speedway Ringen, és bizonyította erejét, a norvég Lasse Fredriksen hazája bajnokaként érkezik, Matic Ivacic, Marko Levishyn és Jakub Valkovic pedig sokat profitálhat abból, hogy ismeri a pályát. Egy biztos, nagyon erős mezőny küzd majd a továbbjutásért május 21-én. A verseny 15 órakor kezdődik.