Gasztro kerékpártúra Homoktanyára

Újabb kalandra hív a Zöld Kerék Alapítvány.

– Pattanjunk nyeregbe, íz-élményeket gyűjteni Nagyhalász - Homoktanyára. Útközben megállunk majd a Lónyai - főcsatorna hídjánál egy rövid láblógatásra. No és hogy a napunk még színesebb legyen bekapcsolódunk Nagyhalász - Homoktanya Közösségi Ház udvarán zajló Gyermek - Családi nap eseményeibe. Lesz itt zene, móka, vidámság, fellépőkkel, kézműves foglalkozásokkal (gipszfigura festés, csuhézás, agyagozás, gyöngyfűzés, íjászat, arcfestés, lufi hajtogatás, ugráló vár, sétakocsikázás, játékvásár). Ebédre kenyérlángos és sült alma kerül majd a terítékre, mely kóstolójegy ellenében fogyasztható. A túra 2022. 05. 28-án 10. 00-kor indul Nyíregyházáról a Kossuth-térről – tájékoztatta szerkesztőségünket Kazai Béla, a Zöld Kerék Alapítvány elnöke.

Útvonal: Nyíregyháza – Nagyhalász – Homoktanya - Nyíregyháza
Túratáv: 18 km oda - 18 km vissza. Kerékpárút, alacsony forgalmú mellékút.

A programra 7 órát érdemes rászámolni.

A kerékpártúra a Tekerj a Zöldbe! túrasorozat része, ami a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség szervezésében az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ támogatásával valósul meg.