Fucsovics Márton bravúros fordítással továbbjutott a madridi tenisztornán

Fucsovics Márton bravúros fordítással továbbjutott a madridi tenisztornán

A világranglistán több mint tíz hellyel előrébb rangsorolt korábbi Top 10-es játékost győzött le Madridban Fucsovics Márton. A nyíregyházi teniszező az első játszmában 0-4-ről fordítva hatalmas bravúrral nyert. A folytatásban Goffin ismét előnybe került, de Marci megint hátrányból jött vissza, és végül két játszmában győzött. Fucsovics ellenfele a második fordulóban a francia Gaël Monfils lesz, ha pedig ezt a kört is sikerrel venné, akkor a Roger Federer–Richard Gasquet párharc győztese jöhet.

 - Jól ment az adogatás, viszonylag jó százalékban jöttek be az első szerváim. Stabil voltam és jól mozogtam. Azt nem mondom, hogy most átestem a holtponton, de erőt ad a győzelem - nyilatkozta  Fucsovics Márton. 

MUTUA MADRID OPEN ATP-1000-ES VERSENY, MADRID (6 536 150 euró, salak)
Férfi egyes
1. forduló: Fucsovics Márton (magyar)–David Goffin (belga) 6:4, 7:5