Fucsovics Marci továbbjutott !

Fucsovics Márton (98. a világranglistán) az elsők között kezdte meg szereplését hétfőn az esztendő utolsó Grand Slam-versenyén, az US Openen. A hétfői mérkőzésen az amerikai-francia Maxime Cressy (32.) volt az ellenfele, akit a 30. helyen emeltek ki - számolt be a nyíregyházi teniszező Facebook oldala. 
A két kiegyenlített szett közül az elsőt Cressy, a másodikat Marci nyerte, majd a harmadikban egyre nagyobb fölénybe került a magyar versenyző, és 5:1-es vezetésénél két és fél óra játék után Cressy sérülés miatt feladta a mérkőzést.
Marci így bejutott a legjobb 64 közé, ahol Nisioka Josihitót (55.) három szettben (6.3, 7:5, 6:3) legyőző spanyol Alejandro Davidovich Fokina (39.) lesz az ellenfele.

AMERIKAI NYÍLT BAJNOKSÁG, US OPEN, GRAND SLAM, FLUSHING MEADOWS (60 000 000 amerikai dollár, kemény pálya)
Férfi egyes
1. forduló: Fucsovics Márton (magyar)–Maxime Cressy (amerikai, 30.) 6:7 (4–7), 7:5, 5:1-nél feladta