Fucsovics drámai küzdelemben kapott ki a háromszoros GS-győztestől

A 26 éves magyar játékos az első játszmát kevesebb mint félóra alatt könnyedén 6:1-re nyerte meg Stan Wawrinka ellen. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci rivális a folytatásban viszont már sokkal jobban játszott, s rövidítésben egyenlített.

A továbbjutást eldöntő harmadik játszmában Fucsovics azonnal brékelőnybe került, de később Wawrinka egyenlíteni tudott, így ez a szett is rövidítésbe torkollott, melynek során Fucsovicsnak négy mérkőzéslabdája volt, ebből kétszer ő adogatott, de Wawrinka valamennyit hárította.

A hosszú kihagyása miatt a világranglistán jelenleg csak 195. ellenfél pedig másodjára nem hibázott, amikor neki kínálkozott lehetősége a mérkőzés befejezésére, így Wawrinka 2:46 órás összecsapás után jutott a nyolcaddöntőbe.