Frissülést hozott a hidegfront, de nem kell sokat várni a kánikulára

Frissülést hozott a hidegfront, de nem kell sokat várni a kánikulára
Frissülést hozott a hidegfront, de nem kell sokat várni a kánikulára

Záporokat, zivatarokat és több fokos lehűlést hozott a szombat este átvonuló hidegfront. Vasárnap reggelre a front felhőzete és csapadékzónája elhagyja az országot, napközben országszerte kevés felhő, sok napsütés valószínű, futó zápor csak elvétve alakulhat ki – olvasható a met.hu előrejelzéséből.

Az északi, északnyugati szél szombaton élénk, zivatarok környezetében erős, viharos lesz; míg vasárnap nagy területen várható erős, olykor viharos szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 20 fok között alakul, északon az alacsonyabb, délen, délkeleten a magasabb értékekkel.

A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap többnyire 22 és 27 fok között várható, de északkeleten néhol csak 20, 21 fok lesz.

Hétfőn azonban ismét melegedés kezdődik, szerdán már 30, míg a hétvégén 35 fok közelében alakulhatnak a maximumok, ezzel megérkezik az év első tartós hőhulláma – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.